Diğer Trinamool BNP adayları Shamser-Taimur’u ‘ulusal hainler’ olarak adlandırıyor

Read Time:3 Minute, 2 Second

Trinamool BNP Başkanı Shamser Mubin Chowdhury ve Genel Sekreter Taimur Alam Khandkar, sahaya çıkarıldıktan sonra artık soruşturulmadıklarından şikayetçi oldular. Partinin en üst düzey iki liderini ‘milli hain’ olarak nitelendirdiler. Ayrıca Shamser, Taimur ve Trinamool BNP İcra Kurulu Başkanı Antara Hooda’nın partinin fonlarından parayı zimmete geçirdiğini iddia ettiler.

Bu durumda parti liderleri, Trinamool BNP’nin parti krizini çözerek seçimler yoluyla parlamentoda muhalefet partisi olabilmesi için 24 saat içinde Başbakan ile görüşme ve onun müdahalesini istedi. ‘Kralın Partisi’ olarak bilinen Trinamool BNP’nin bu liderleri, Cuma öğleden sonra başkent Ulusal Basın Kulübü’nün Jahur Hossain Chowdhury Oditoryumu’nda yaptıkları toplantıda bunları söyledi. ‘Trinamool BNP’nin tüm adaylarıyla röportaj ve tartışma toplantısı’ başlıklı bu programda, partinin eş başkanı KA Jahangir Mazmadar baş konuk, partinin genel başkan yardımcısı Major (retd) ise başkan olarak yer alıyor. Şeyh Habibur Rahman’ın katılması gerekiyordu ama gelmediler. Toplantıda çeşitli seçim bölgelerinden Trinamool adayları hazır bulundu. Partinin 130 adayının şu anda yanlarında olduğunu iddia ettiler.

Toplantıya Dakka-15 seçim bölgesinden Trinamool BNP adayı Khandkar Emdadul Haque (diğer adıyla Salim) başkanlık etti. Seçimde 137 Trinamool BNP adayı olduğunu belirterek, “Parti başkanı ve genel sekreteri bizimle herhangi bir temas kurmuyor. Artılarımızı ve eksilerimizi, seçimleri nasıl yaptığımızı, neye ihtiyacımız olduğunu göz önünde bulundurmuyorlar.’

Khandkar Emdadul Haque, partinin en üst düzey iki liderinin herkesle görüşmesi halinde Trinamool BNP’nin 300 sandalyeye aday verebileceğini ve en az 100 sandalyeye sahip bir muhalefet partisi haline gelebileceğini söyledi. “Bu iki milletin sahtekarlığı yüzünden olmadı. Trinamool BNP yaptıkları durumdan dolayı acı çekiyoruz. Sayın Başbakanımızla görüşerek partimiz hakkında konuşmak istiyoruz.

Emdadul Haque, Trinamool BNP’nin seçimler yoluyla parlamentoda muhalefet partisi olabilmesi için partide devam eden sorunların çözülmesi amacıyla Başbakan ile 24 saat içinde toplantı yapılmasını talep etti. ‘Kurtuluş savaşının gücü biziz, ülkenin kalkınmasını sürdürmek istiyoruz’ dedi. Yabancıların ve BNP’nin komplolarını durdurarak halkın yanında olmak istiyoruz. Peki durumumuz nedir? Şemsher ve Timur’un farklı amaçları var. Ağızlarında başka, kalplerinde başka. Trinamool onları devirip BNP’ye yeni bir liderlik getirirse mutlu olacağız. 137 adayın ikisi dışında hepsi bizimle.

Trinamool BNP’nin Jessore-5 seçim bölgesi adayı Binbaşı (emekli) Abu Nasr Mohammad Mostafa, ‘Sayın Başbakanın ülkedeki anayasal düzeni sürdürme çağrısına yanıt olarak seçimlere katılma kararlılığımızı ifade ettik. Şemser Mübin ve Timur Alam Daha önce benzeri görülmemiş bir organizasyonsuzlukla bizi sahada çırılçıplak bıraktılar.

Trinamool BNP lideri Başbakan’dan bu konunun araştırılmasını talep ederek, “Şemser, Timur ve Antara Huda partinin fonlarından para kazanıyor ve seçim alanında yaptıkları şakayı bize ifşa ediyorlar, millete hesap sorulmalı” dedi. Sorun 24 saat içinde çözülmezse katı davranmak zorunda kalacağız. 60 adayla açlık grevine gitmek zorunda kalacağım.’

Trinamool BNP adayı Abdul Wahab Hamidi, Shamser Mubin ve Taimur Alam’ı “en büyük Mir Zafar” olarak nitelendirerek, ne pahasına olursa olsun seçimi engellemek için bir komploya girdiklerini söyledi. Seçimlere barışçıl bir şekilde katılabilmek için Başbakan’dan en üst düzeyde himaye desteği istiyor.

Trinamool BNP adayı Jamal Uddin Sheikh, Shamser Mubin ve Taimur Alam’ın BNP ile gizli anlaşma yaptığını iddia etti. Partinin Comilla-2 seçim bölgesindeki adayı Main Uddin, devam eden sorunların aşılması konusunda ilgili hükümetin dikkatini çekti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan program başkanı Khandkar Emdadul Haque, “Görünüşe göre Shamser Mubin ve Taimur Alam’ın davranışı, dolaylı olarak seçimlerden çekilmemizi istemeleri yönünde.” Bizi tartışmak için Dakka’ya çağırdılar ve 26 Aralık’ta saat 11.00’den 23.00’e kadar Gülşen’de oturttular. Dört gündür Dakka’da tutuluyoruz.

Bir diğer aday Binbaşı (emekli) Abu Nasr Mohammad Mostafa ise şu anda adaylar için her anın önemli olduğunu söyledi. Böyle bir durumda 26 Ocak’tan bugüne kadar milletvekili adaylarının seçim kampanyası durduruldu ve adaylar Dakka’ya getirilerek oturmaya devam edildi. Bundan daha utanmaz bir şaka ne olabilir?

Barguna-1 sandalye adayı Trinamool BNP adayı Yunus Sohag, Mymensingh-4 sandalye adayı Deepak Chandra Gupta, Dhaka-6 sandalye adayı Kazi Sirajul Islam, Netrakona-4 sandalye adayı Al Mamun vb. konuşmalar yaptı. full news here Prothomalo

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *